CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun görevlendirmesi sonucu ilimize gelen Milletvekili heyetinin temasları sürüyor.

Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydınlık, Tokat Milletvekili Kadim Durmaz, Muğla Milletvekili Mürsel Alban, Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, Gaziantep Milletvekili Op.Dr.Bayram Yılmazkaya, Adana Milletvekili Ayhan Barut, Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere kent merkezinden sonra gruplara ayrılarak ilçelerde Sivil Toplum Kuruluşları, Muhtarlar, esnaf ve çiftçi temsilcileriyle bir araya geldi. Sorunlarını dinledi, taleplerini not aldı. Vekillere CHP İl Başkanı Hayrettin Cidir de eşlik etti.

Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydınlık, ‘Bir dokun, bin ah işit misali! Allah’ın izni, milletimizin desteğiyle dertlerinizi bir bir çözeceğiz; iktidarımızda kurulacak ESNAF BAKANLIĞI’yla küçük esnafın yanında olacağız.’ ifadelerini paylaştı.

Ayhan Barut, Kuraklık mağduru çiftçilerin GAP’ın bitirilmemesine, tarıma ve üreticiye destek verilmemesine tepki gösterdiğini belirtti.

Mehmet Güzelmansur ise, ‘Arazisini sulayamayan çiftçi yüksek elektrik faturalarından dolayı üretimden kopuyor. Artan girdi maliyetleri karşısında çiftçi eziliyor. Hasat zamanında elde edilen gelir üreticinin masrafını çıkarmıyor. Borcundan dolayı traktörünü satıyor! Bu bereketli kadim topraklarda üreticiye alın terinin hakkını iktidarımızda vereceğiz. Üretimin devamlılığını sağlayacak, çiftçiyi yeniden tarım ile barıştıracağız.’ dedi.