Dün öğlen saatlerinde etkili olan ve akşam saatlerinde etkisini arttıran tipi ve kar yağışı nedeniyle Tarsus-Adana-Gaziantep (TAG) otoyolunda binlerce araç mahsur kaldı. Bunlar arasında çok sayıda 63 plakalı araç da vardı.  Vatandaşlar cep telefonlarla çektikleri görüntüleri sosyal medyadan paylaşarak yetkililere, medya temsilcilerine ulaşmaya çalıştı. Otoyolda Gaziantep’e gidiş yönünün tek şerit olarak açıldığı 19.1.2022/13.00 itibariyle duyuruldu
Gaziantep Valisi Davut Gül,  yolda mahsur kalan 2 bin kişinin kurtarıldığını bildirdi.
DEVA Partisi İl Başkanı Av.Ahmet Tüysüz sosyal medya hesabından; ‘100 km’lik araç kuyruğu 15 saattir mahsur kalan insanlar var bunların içinde hastalar var yaşlılar var küçük çocuklar var benim de tanıdığım beyin ameliyatı olan ve öksürmemesi gereken hastalar var. Çorba ile şov yapmayı bırakın bu insanlara yol açın!’ ifadelerini paylaştı.
Gaziantep Nurdağı’nda mahsur kalan vatandaşlar, Gaziantep – Şanlıurfa arasında bulunan Mirkelam isimli tesislere sığınmak zorunda kaldı. Tesisin içerisi hıncahınç dolarken, işletmenin çayı 2 liradan 4 liraya yükselttiği, aynı artışın yemeklerde de olduğu iddia edildi.
Öte yandan çok sayda maddi hasarlı kaza meydana geldi.
Twitter’ın yanı sıra söz konusu işletmede mahsur kalan bazı Ekşi Sözlük yazarları da bu iddianın doğru olduğunu vurguladı.
Soysal medya hesabından paylaşılan bazı tepkiler şöyle
Kübra Tutan: Binlerce vatandaşımız 16 saattir mahsur kalarak donma tehlikesi ile karşı karşıya.. Kar yağması ile hiçbir Afete hazırlıklı olmadığımız ortaya çıkmış oldu.
Mehmet Ali Aslan: Vatandaş isyan etti ! 17 saattir aç susuz mahsuruz. ‘Bir kedi için helikopter gönderiyorsunuz, biz İnsan değil miyiz?’
Mehmet Yetim: Her sene bilmem Erzurum, Van ve bilmem nerenin hangi köy yollarının kapandığını duyardık ama çok şükür bu sene otoban yollarının da kapandığını duyduk ve gördük. Hamdolsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir