Haliliye Belediyesi tarafından Mevlid-i Nebi Haftası nedeniyle Hazreti İbrahim Peygamber Camiinde vatandaşlara tirit ikram edildi. Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, birlik ve beraberlik vurgusu yaptı

Hazreti İbrahim Peygamber Camii sabahın ilk ışıklarıyla birlikte hareketlendi. 10 bin kişilik tirit programına Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, AK Parti Haliliye İlçe Başkanı İbrahim Eyyüpoğlu, İl Müftüsü Ramazan Tolan, Haliliye Müftüsü Abdulhekim Öz, belediye meclis üyeleri ve ilgililer katıldı.

Başkan Mehmet Canpolat, Haliliye Belediyesi olarak Mevlid-i Nebi Haftası nedeniyle her yıl geleneksel hale getirilen tirit etkinliğini bu yılda tekrarladıklarını söyledi.  Din Görevlileri ve İmamlar Haftasını da etkinlikle birleştirdiklerini anlatan Canpolat,  şunları kaydetti:

“Haliliye İlçe Müftülüğü ve İl Müftülüğü ile birlikte burada sanayi camisi’nde esnaf kardeşlerimizle ve din görevlileri kardeşlerimizle bir arada oluyoruz.  Bu yıl yine pandemi kuralları çerçevesinde sabah namazını eda ettikten sonra, sabah namazının ardından vatandaşlarımız ve esnafımızla burada hep beraberiz. Beraber dualar ettik, İnşallah her zaman olduğu gibi bundan sonraki süreçte de memleketimiz için, vatanımız için, ilçemiz için elimizden gelen her türlü gayreti ortaya koyacağımızı ifade etmek istiyorum. Değerli İl Müftümüze, İlçe Müftümüze, Değerli İlçe Başkanımıza, Meclis Üyelerimize ve buradaki haziruna katılımdan dolayı teşekkür ediyor saygılar sunuyorum.”

AK Parti Haliliye İlçe Başkanı İbrahim Eyyüpoğlu  ise ; “Tirit’in bizim gönlümüzde ki yeri ayrıdır. Peygamber Efendimizin en çok sevdiği yemekler arasındadır tirit. Bu hususta başta başkanımız ve tüm ekibine teşekkür ederim” dedi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.