Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Abide Kavşağı projesinin tamamlanmasından sonra Balıkayağı kavşağı projesine start vereceklerini bildirdi.

Urfalılara değişimi hissetmeye devam edeceklerini vurgulayan Beyazgül, şu yorumu yaptı:

“Şanlıurfa’ya güzel bir hizmeti daha kazandırdık. Vatandaşlarımız artık buradan geçerken beklemek zorunda kalmayacak. Daha önceden uzun süre bekleyerek geçtikleri yolu yapmış olduğumuz köprülü kavşakla birkaç dakikaya düşürdük. Abide Kavşağı Şanlıurfa’ya yakışır bir hizmet oldu. Yapmış olduğumuz kavşaklarla, parklarla, yeni hizmet binalarıyla, yeni açtığımız yollarla Şanlıurfa daha da büyümeye ve gelişmeye ve nefes almaya başladı. Balıkayağı ve devamındaki projeleri de yapacağız” i

Abide İlave Köprü projesini üstlenen firmaya 210 gün süre verilmişti. Bu sürede 180’inci güne girildi. Geriye 30 gün kaldı ancak bu süreden önce işin tamamlanacağı belirtiliyor.

Yetkililerin verdiği bilgiye göre, İpekyol’dan gelen araçların Karaköprü’ye geçerken kullanacağı viyadükte asfalt çalışmaları bu ay içinde yapılacak.

Bu yıl Mayıs ayı sonunda yapımına başlanan ve yaklaşık maliyet 105 milyon lira olarak hesaplanan Abide İlave Köprü projesinin bu ay içinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından hizmete açılması öngörülüyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir