Harran Üniversitesi Rektör yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Tahir Güllüoğlu’nun görevden alındığı öğrenildi.

Rektör yardımcısı olarak görev yapan tek Urfalı isim olan Güllüoğlu’nun neden görevden alındığı konusunda bir açıklama yapılmadı.

Harran Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi olan Prof. Dr. Mehmet Tahir Güllüoğlu, 2020 yılı Nisan ayında Genel Sekreterlik görevinden Rektör Yardımcılığı görevine atanmıştı.

Başarılı bir akademik geçmişi olan Prof. Dr. Mehmet Tahir Güllüoğlu, Fen Bilimleri ve Matematik Temel Alanı, Fizik Elektromanyetizma, Atom, Molekül ve Lazer Fiziği, Matematiksel Fizik alanındaki çalışmalarıyla adından söz ettirdi.

 

Yorumlar 2 Yorum

 1. 23 Mart 2022

  Tarafsız

  Daha önce rektör yardımcısı olarak görev yapan Prof. Dr. Ahmet OYMAK’ın görevden ayrılmış olması Şanlıurfa için ciddi bir kayıp olmuştur. Ancak bulunduğu konumu kullanarak personel üzerinde tehdit ve baskıyla hakimiyet kurmaya çalışan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Tahir Güllüoğlu’nun görevden alınması gayet yerinde bir karar olmuştur.
  Rektör yardımcısı atama yetkisine sahip olan rektörün, atadığı yardımcıyı görevden alması da doğaldır bunu çok abartmamak gerekir…

  Cevapla
 2. 23 Mart 2022

  urfa63

  eyvallah kendi dalında hiç sözyok birde idari yönünü araştırın bakın tam tersi çıkıyormu çıkmıyormu

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.