Aile bütünlüğünün korunması ve güçlendirilmesi amacıyla vatandaşlara ücretsiz aile danışmanlığı desteği sağlayan Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ”Mutlu Evliliğe İlk Adım Projesi” kapsamında eğitim semineri düzenledi.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı’nca organize edilen eğitim seminerleri Sosyolog Canan İşkuran’ın ’Evlilik ve Aile Hayatı’’ konulu oturumu ile son buldu.

15 oturum halinde yapılan eğitim seminerlerine katılan kursiyerlere eşler arasında boşanma nedenleri, fiziksel ve psikolojik şiddet, iletişim kopukluğu, sorunlara çözüm bulma, sevgi dilinin kullanılması, öfke kontrolünün sağlanması ve evlenecek çiftlerin bir ömür sağlıklı evlilik kurulabilmesi yönünde eğitimler verildi.

Aile toplumun temelidir ilkesiyle hareket eden Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin Şanlıurfa’ya kazandırdığı 26 Kadın Destek Merkezinde Şanlıurfalı kadınlara 35 farklı branşta eğitimler verilirken 194 atölye ve 12 spor salonunda kadınlar hayatlarına yön vermeye devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.