Halk TV yazarı, gazeteci İsmail Saymaz sosyal medya hesabından, AK Parti’nin ekonomik politikalarına dair dikkat çekici bir paylaşımda bulundu.

20 Aralık 2021’de Dolar’ın 18 TL’yi gördüğünü hatırlatan Saymaz, yapılan müdahale ile birlikte düşmesine rağmen aradan geçen sadece 6 ay içerisinde yine aynı noktaya gelmek üzere olduğuna dikkat çekip; AKP’nin dar gelirliyi daha da fakirleştirip zengini daha da zengin yapacak ve iktidar süresini uzatacak planını açıkladı.

İşte İsmail Saymaz’ın o paylaşımları:

“Dolar 20 Aralık 2021 itibariyle 18 TL’yi görmüştü. Ertesi gün Kur Korumalı Mevduat’a geçildi. Dolar 11,50’ye kadar düştü. Altı ay geçti. Dolar bugün 17 TL. Daha da aratacak gibi görünüyor. Faiz-kur farkından kaynaklı kazanç, milyonlardan alınıp milyonerlere verilecek.”

“Kur-faiz farkından kaynaklı miktar nasıl ödenecek? Nureddin Nebati, Urfa’daki tarlasını satarak ödemeyeceğine göre Hazine’den karşılanacak. Yani, para basarak. Bu da enflasyon ve dolaylı vergi demek. AK Parti, bir gün daha iktidarda kalmak için dar gelirlinin ömründen çalıyor.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir