Faruk DEVECİ

Şanlıurfa’da, Suriyelilerin işlemlerini, maddi menfaat karşılığında usulsüz şekilde yaptıkları tespit edilen kişilere yönelik olarak yapılan operasyonda gözaltına alınan 17 şüpheliden 6’sı tutuklandı.

Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde İl Emniyet Müdürlüğümüz KOM Şube Müdürlüğü görevlilerince Rüşvet, Resmi Belgede Sahtecilik ve Görevi Kötüye Kullanma suçları ile mücadeleye yönelik 26.04.2022 günü ilimiz merkezinde bulunan 17 adreste eş zamanlı operasyonel faaliyet gerçekleştirildi.

Operasyon kapsamında kamu görevlisi olan şüpheli şahısların, iş takipçisi olarak tabir edilen şahıslarca temin edilen Suriye uyruklu şahıslara Geçici Koruma Kimlik Belgesi düzenlenmesi için gerekli olan adres kaydı işlemlerini, maddi menfaat karşılığında usulsüz şekilde yaptıkları tespit edildi.

Aramalarda sahte olduğu değerlendirilen 1 adet mühür, 1 adet kaşe, çok sayıda Geçici Koruma Kimlik Belgesi ve dijital materyaller ele geçirildi..

Operasyon kapsamında 3’ü Kamu Görevlisi 9’u Suriye uyruklu olmak üzere toplamda 28 şüpheli hakkında soruşturma başlatıldı. Tutuklanmaları talebiyle mahkemeye sevk edilen 17 şüpheliden aralarında 2 kamu görevlisinin de bulunduğu 6 şüpheli tutuklandı.

11 şüpheli adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir