Faruk DEVECİ

Şanlıurfa’da otomobil ve motosiklet hırsızlığı olayına karışan 2 şüpheli yakayı ele verdi

İlimiz genelinde farklı zamanlarda meydana gelen otomobil hırsızlığı suçlarının aydınlatılması, bu amaçla faillerinin tespit edilerek adalete teslim edilmesi ve çalınan araçların bulunarak sahiplerine teslim edilmesi için görevlilerimizce yürütülen geniş çaplı çalışmalar devam etmektedir.

2 Mayıs 2023 tarihinde Asayiş Şube Müdürlüğü görevlileri ve Viranşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerimiz ile yapılan çalıntı otomobil ve motosikletlerin bulunması ve yakalanmasına yönelik çalışmada, güvenlik kamerası görüntüleri incelemeye alındı

Görüntü incelemeleri neticesinde yakın zamanda ilimizde meydana gelen 6 farklı otomobil ve motosiklet hırsızlığı olayını gerçekleştiren zanlıların E.A.(23) ve S.K.(26) olduğu tespit edildi.

Takibe alınan şüpheliler Asayiş Şube ekiplerinin başarılı operasyonu sonucu Viranşehir’de kullandıkları çalıntı araçla birlikte kıskıvrak yakalandı.

Farklı tarihlerde gerçekleşen hırsızlık olaylarına konu çalıntı araç ve motosikletler görevlilerce bulunarak yasal sahiplerine teslim edildi.

Otomobil ve Motosiklet Hırsızlığı suçundan haklarında düzenlenen soruşturma evrakı ile adli mercilere sevk edilen şüpheli E.A. ve S.K. tutuklanarak Cezaevine gönderildi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir