Şanlıurfa’da Amatör Spor Kulüplerine nakdi yardım yapıldı. Toplam 3 milyon 90 liralık desteği kapsayan yardımdan ilimizde faaliyet gösteren 136 Kulüp faydalandı.

Vali Salih Ayhan, 11 Nisan Spor kompleksindeki sentetik sahada 81 şehirle eş zamanlı olarak gerçekleştirilen törende, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından sağlanan yardımları Amatör Spor Kulüpleri yöneticilerine takdim etti.

DESTEKLERİN DEVAM ETMESİNİ DİLİYORUZ

Şanlıurfa Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Adnan Yükselir,  her kulübe 15’e bin lira katkı sağlandığını belirterek, bu desteklerin devam etmesini diledi.  Yükselir, şunları kaydetti:

”2022- 2023 sezonu bilindiği deprem nedeniyle Şanlıurfamız dahil, olağanüstü hal ilan edilen illerde Amatör maçlar iptal edilmişti. Bir Kulübün Başkanı, yöneticisi cebinden masraf yaptı ve büyük bir mağduriyetler ortaya çıktı. İlimizde 136 Kulübün yararlanacağı bu yardım yaşanan sıkıntıyı bir nebze olsun hafifletecek. Henüz günü yeri ve Saati belli değil ancak bu hafta içinde Sayın Valimiz Salih Ayhan’ın da katılacağı törenle Türkiye geneliyle birlikte eş zamanlı olarak yardımların gerçekleştirileceğini umut ediyoruz. Amatör sporların gelişmesine katkı sağlamak adına dilerim bu tür destekler bundan sonra da devam eder. 

Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Zeynel Abidin Beyazgül ile görüştük. 2023-2024 sezonu öncesinde Kulüplerimize gerekli desteği vereceği sözünü verdi. Yerel yönetimlerin, sporun tabana yayılması adına yapacakları katkılar çok önemli.

YENİCE SENTETİK SAHAMIZIN YENiLENMESİ GEREKİYOR

Öte yandan mevcut tesislerin 2023-2024 sezonunda iyileştirilmesi için de girişimlerimiz sürüyor. Yenice 1 nolu sentetik halı saha ömrünü tamamlamış durumda, bu sahanın yenilenmesi için yetkililerin desteğini bekliyoruz. 

Bildiğiniz gibi Amatörlerimiz bir saha daha kazandı. Seyrantepe’de (Maşuk) yapımı tamamlanan tesiste yeni sezonda maç oynatabileceğiz. Bu güzel bir gelişme… Böylece önümüzdeki sezon ŞUTİM, 11 Nisan Stadı kompleksi ve Yenice’deki sahalar dışında bir tesis daha kazanmış olduk.  Projeye katkı sağlayan herkese çok teşekkür ediyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir