Urfa, ilk doz aşı oranı yüzde 65’in altında kalan 2 ilden biri durumunda. Sağlık Bakanı Dr.Fahrettin Koca, bu konudaki son bilgiyi sosyal medyada paylaşırken, ‘DİYARBAKIR, ilk doz aşı oranını %65’in üzerine çıkardı. Haritamızdaki rengi Turuncu yerine Sarı. Şu an, ilk doz aşı oranı %65’in altında, Turuncu iki ilimiz var: Gümüşhane ile Şanlıurfa. Diyarbakır başta olmak üzere, Sarı ve Mavi bütün iller, çağrıda bulunalım mı?’ sorusunu yöneltti.

Bakan Koca, her yeni gün salgın şartlarından geri dönüşü olmayan adımlar atmaları gerektiğine dikkat çeken Bakan Koca, ‘Vaka sayımız 22.923. Can kaybımız 259. Vefat sayılarının azalması; tedbirlere herkesin birlikte – düzenli uymasına, tam doz aşı oranının hızla artmasına bağlı. Yayılımı ve sonuçlarını böyle durdurabiliriz. Her yeni gün, salgın şartlarından geri dönüşü olmayan adımlar atmalıyız. Vaka sayılarının düşüş hızı azalsa da normalleşmeye engel değil. Aşı ile bitecek.” ‘ ifadelerini kullandı.

Resim

Bakan Koca’nın paylaştığı Türkiye haritası üzerinden yayımlanan 28 Ağustos-3 Eylül verilerine göre haftalık Covid-19 vaka sayısı; her 100 bin kişide Urfa’da 270,56 oldu.

Resim