Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafındanDünyanın En Eski Mutfağı’ sloganıyla düzenlenen ‘Şanlıurfa Tanıtım Günleri’ İzmir Gündoğdu Meydanında gerçekleşti.

Ankara ve İstanbul’un ardından kentin gastronomisi ve müziğini İzmirlilerle buluşturuldu. Gündoğdu Meydanında düzenlenen etkinliğe kentte yaşayan Urfalılar kadar İzmirliler de yoğun ilgi gösterdi.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Abdurrahman Kırıkçı, AK Parti Milletvekili Mehmet Kasım Gülpınar, Halil Özşavlı, Ahmet Akay, Ege Şanlıurfalılar Federasyonu Genel Başkanı Koçali Al, İzmir Şanlıurfa Federasyonu Başkanı Ferit Mızraklı’nın yanı sıra İzmir milletvekilleri, İl ve İlçe Başkanları katıldı.

Sıra gecesi ekibinin sahne aldığı etkinliğe katılan davetlilere Urfa yöresine özgü okunan türküler eşliğinde Çiğ köfte ikram edildi.

BEYAZGÜL: ”HERKESİ ŞANLIURFA’NIN KADİM TARİHİNİ KEŞFETMEYE DAVET EDİYORUM”

 Kentin tarih ve gastronomisini dünyaya tanıtmak amacıyla tanıtım günleri düzenlediklerini anlatan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, “Şanlıurfa’nın gastronomisinden ve müziğinden esintileri Ege’nin incisi İzmir’e taşıdık. Buradaki vatandaşlarımız yöremize özgü çiğköfte ikramının tadına bakacak, Şanlıurfa’ya özgü türküleri dinleyecek ancak tarihimizi görmek için Şanlıurfa’ya gelmeleri gerekiyor” diye konuştu.

SOYER” ŞANLIURFA VE İZMİR KARDEŞ ŞEHİRLERDİR”

Şanlıurfa ile İzmir’in kardeş şehirler olduğunu ifade eden İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ise bu etkinliklerin İzmir’de düzenlenmesinden dolayı başta Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür etti.