Şanlıurfa Vakfı’nın Ankara Millet Bahçesinde düzenlediği ‘’Şanlıurfa Tanıtım Günleri’’nde keyifli günler yaşandı.

Her stantta farklı güzelliklerin sergilendiği etkinliklerde yöresel yemekler ile kentin tarihi dokusu Ankara’da yaşatıldı. Gündüz farklı etkinliklerin düzenlendiği Millet Bahçesinde gece Urfa türküleri yankılandı. Urfa Türkülerinin yankılandığı Ankara’da vatandaşlar kendilerini müziğin ritmine bırakarak gönüllerince eğlendi.

Urfa Müzik Topluluğunun sahne aldığı konserde vatandaşlar, davul zurna eşliğinde halay çekti. Gece geç saatlere kadar süren konsere Şanlıurfalılar kadar Ankaralılarda yoğun ilgi gösterdi.

Gece halayların çekildiği Millet Bahçesinde gündüz ise vatandaşlar stantları gezerek ilimizin tarihi ve kültürel zenginlikleri konusunda bilgilerini tazeledi.

BURADA DEĞİL, YERİNDE GÖRÜN URFA’YI

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Faruk Bayuk, etkinliklerin son derece güzel bir ortamda gerçekleştiğini belirterek, şu değerlendirmeyi yaptı:

’Şanlıurfa, Türkiye ve dünyanın gözbebeği olan bir ilimizdir. Şanlıurfa Tanıtım Günleri nedeniyle Ankara’da vatandaşlarımızla buluşuyoruz. Millet Bahçesinde başlayan etkinliklerimiz devam ediyor. Müthiş bir ilgi var. Şanlıurfa Müzik kültürü ve yemek kültürüyle burada yer aldı. Şanlıurfa ilçe belediyeler ile STK’lar ve siyasilerimizin büyük bir destekleri var. Şanlıurfa’nın özellikle yemeklerimiz, müzik kültürümüz buraya gelen yerli ve yabancı misafirlerle bütünleşiyor. Burada Şanlıurfa dayanışması gösteriliyor. Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeynel Abidin Beyazgül’ün destekleri ve girişimleriyle Şanlıurfa’mızın tanıtımına büyük bir katkı sağlamaktadır. Kentin tanıtımı konusunda Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi üzerine düşen ne varsa onu yapmaktadır. Burada Şanlıurfa’nın birçok özelliği sergilenmektedir. Şanlıurfa’yı burada değil, gelip yerinde görmelerini tavsiye ediyorum. Şanlıurfa’yı merak edip görmek isteyenleri Şanlıurfa’ya gelmelerini istiyoruz. Burada gördükleri güzelliklerin daha güzelini Şanlıurfa’da görürler’

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.