OSB, Kurban bayramının 2. ve 3. günleri TEİAŞ ve Müdürlüğümüz ekiplerince yapılan bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle elektriksiz kalmıştı. Şimdi de su kesintisi yaşanacak.

Büyükşehir Belediyesi’nin Abide İlave Köprülü kavşak projesi kapsamında, ŞUSKİ tarafından gerçekleştirilecek ‘İçme suyu hat deplase çalışmaları’ Organize Sanayi Bölgesi’ni de de etkileyecek.

Urfa OSB’nin sosyal medya hesabından; ‘Sanayicilerin dikkatine!’ başlığı altında yapılan paylaşımda, ‘ŞUSKİ tarafından yapılacak çalışmalardan kaynaklı olarak bölgemizde planlı su kesintisi yaşanacağı bildirilmiştir. Kesinti 20 Temmuz Çarşamba günü saat 17 itibariyle başlayıp 22 Temmuz Cuma günü 17’de sona erecektir. Tedbirlerinizi almanızı rica ederiz’ denildi.

İSALE HATTI PROJESİ YILLARDIR BEKLEMEDE

Urfa OSB’de, su sorununun köklü çözümü Tünel çıkış ağzından ayrı bir isale hattı çekilmesine bağlı

Yıllar önce Özel İdare döneminde planlanan ama gerçekleşmeyen isale hattı için 2021 Ağustos’unda 82 milyon lira yaklaşık maliyet belirlendi. 1 ay sonra Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, OSB’ye ham su götürme hizmet işi için İlbank A.Ş ‘den 40 milyon TL kredi kullanma yetkisi aldı.

Sanayiciyi rahatlatıp yeni yatırımların gerçekleşmesine katkı sağlayacak bu projenin ne zaman hayata geçirileceği hala belli değil.

ELEKTRİK ALTYAPISI İYİLEŞTİRİLİYOR

Urfa OSB’de elektrik kesintileri ve voltajların düşüp kalkmasına bağlı problemler halen sanayicinin başını ağrıtmaya devam ediyor. OSB’de elektrik altyapısının iyileştirilmesi için ilk somut adım geçen yıl atılmış, Şanlıurfa Organize Sanayi Bölgesi 2. kısım II. Etap, batı tarafı ve 3. kısımdaki toplam 1171 hektar alana ait elektrik şebekesi yapım işi Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı kredi desteği sayesinde ihaleye çıkarılmıştı. Önümüzdeki bir yıl içinde bu çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte sanayicilerin sıkıntısının önemli ölçüde ortadan kalkacağı ifade ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.