Faruk DEVECİ

Şanlıurfa polisinin Otomobil ve motosiklet hırsızlarına yönelik çalışmalarında 3 şüpheli kovalamaca sonucu yakalandı.

İlimiz genelinde Otomobil ve Motosiklet Hırsızlığı suçunun önlenmesi ve farklı zamanlarda meydana gelen hırsızlık suçlarının aydınlatılması amacıyla geniş çaplı çalışma başlatıldı.

Bu çerçevede Asayiş Şube Müdürlüğü görevlilerince bahse konu otomobillerin ve motosikletlerin bulunması, şüpheli şahısların tespiti ile yakalanmasına yönelik yapılan teknik ve fiziki saha çalışması ile kamera görüntü incelemeleri neticesinde yakın zamanda ilimizde meydana gelen 7 farklı otomobil ve motosiklet hırsızlığı olayını gerçekleştiren şüpheli şahısların F.B.(22), R.B.(19) ve M.A.(27) olduğu tespit edildi.

Adı geçen şüpheli şahıslar görevlilerce takibe alındı ve 27.04.2023 tarihinde zanlılardan F.B.(22) isimli şahıs çalıntı Renault Fairway marka araç ile, R.B.(19) ve M.A.(27) isimli diğer iki şüpheli şahıs ise çalıntı Kuba marka motosiklet ile kaçmaya çalıştıkları esnada yapılan kovalamaca sonucunda hırsızlık olayını gerçekleştirdikleri aynı gün ekiplerin özverili ve başarılı çalışmaları neticesinde suçüstü kıskıvrak yakalandılar.

Farklı tarihlerde gerçekleşen olaya konu çalıntı araç ve motosikletler görevlilerce bulunarak yasal sahiplerine teslim edildi.

Şüpheliler F.B., R.B. ve M.A. isimli şahıslar 28.04.2023 tarihinde Otomobil ve Motosiklet Hırsızlığı suçundan haklarında düzenlenen soruşturma evrakı ile birlikte sevk edildikleri Mahkemece tutuklandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir