Faruk DEVECİ

——————————

Şanlıurfa’da yabancı uyruklu şahıslar adına hastanelerden ilaç yazdırdıkları, raporlu ilaçları ikinci kez rapora gerek duymadan temin ederek devleti zarara uğrattıkları belirlenen 7 şüpheli yakalandı.

Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince Nitelikli Dolandırıcılık Suçuyla Mücadele kapsamında gerçekleştirilen operasyonda, şüphelilerin herhangi bir hastalığı bulunmayan yabancı uyruklu şahıslar adına hastanelerden ilaç yazdırdıkları, daha önceden yazılmış olan raporlu ilaçları ikinci kez rapora gerek duymadan birlikte hareket ettikleri eczanelerden temin ederek kamuyu zarara uğrattıkları tespit edildi.

Aramalarda başkaları adına reçetelendirilmiş ve barkodları tahrif edilmiş, piyasa değeri yaklaşık 1 Milyon Türk Lirası olan çok sayıda muhtelif markalarda ilaç ve tıbbi malzeme ile doktor raporuyla alınabilen mama ve protein bazlı süt ele geçirildi.

İlimiz merkezinde bulunan 6 şüpheli ile Gaziantep ili Nizip ilçesinde bulunan (1) şüpheli olmak üzere toplamda (7) şüpheli yakalanarak gözaltına alındı. 1 şüphelinin yakalamasına çalışılıyor.

Gözaltına alınan şüpheliler emniyetteki işlemleri sonrasında adli mercilere sevk edilecek.