AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Doç. Dr. Halil Özşavlı, A Haber canlı yayınında gündemin öne çıkan başlıklarıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu..

TOPLUMU HAZIRLAMAYA ÇALIŞIYOR

”Bu açıklamaların amacını daha iyi anlamak için siyasi cinayetlerin geçmişine tarihine bakmamız gerekiyor. Bu ülkede siyasi cinayetler ne zaman işlendi? Akabinde ne oldu? Bunlar toplumu 12 Eylül darbesine hazırladı, 28 Şubat sürecine götürdü, FETÖ’nün ilk kurşunlarıydı 15 Temmuz darbe girişiminin ilk adımlarıydı. Yani toplumu oraya hazırlamaya çalışıyorlardı.

Belki bu darbe girişimi başarısız olduğu için şimdi tekrar toplumu insanları buna hazırlamaya çalıyorlar. Bu bir söylem. Geçmişte darbe planlayanlar ilk önce ülkeyi istikrarsızlaştırdılar. Daha sonra darbeye zemin hazırladılar. Sayın Erdoğan’ı seçimle yenemeyeceğini düşünenler daha önce de darbe söylemlerinde bulundular. Ve hatta darbeye kalkıştılar. Bu bir komplo teorisi gibi gelebilir ama bu söylemlerin ardında böyle bir neden var bana göre.

.Çünkü elinizde bir delil bilgi belge olmadan siyasi cinayetler işlenebilir demek ne demek durduk yere? Bunun bir üst akıl tarafından birilerine fısıldandığını düşünüyorum ben. Bu içi boş bir söylem değil. Sadece dikkatleri çekmek için oluşturulan bir söylem değil. Arkasında çok daha derinlerde çok daha gizli amaçlar var..”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.