Şanlıurfa OSB- Suruç- Birecik yolunun genişletilerek ‘Bölünmüş yol’ haline getirilmesi Ak Parti Şanlıurfa İl Başkanı ve Milletvekillerine en çok talep edilen konuların başlarında yer alıyor.

Yoğun şikayet alan isimlerden biri de Şanlıurfa Milletvekili Dr.Ahmet Eşref Fakıbaba…

CHP’lilerin yaptığı yürüyüş ve HÜDAPAR’ın yol üzerinde geçtiğimiz hafta sonu kurduğu ‘Temsili taziye çadırı’ ‘ Ölüm yolu’ olarak nitelendirilen Şanlıurfa OSB-Suruç-Birecik yolunu bir kez daha en önemli gündem haline getirdi. sosyal medyaya bu anlamda yansıyan yüzlerce yorum Fakıbaba’yı da bir kez daha harekete geçmeye zorladı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’yla bir telefon görüşmesi yapan Fakıbaba,  Şanlıurfa OSB- Suruç- Birecik yolunun ihale aşamasında olduğunu ve takipçisi olduğunu bildirdi. Fakıbaba, ihalenin ne zaman yapılacağına ilişkin bilgi vermedi.

2022 İÇİN 11 BİN LİRA ÖDENEK AYRILMIŞTI

Söz konusu proje yatırım programına alındı ancak, komik bir ödenek dikkat çekti. Toplam 78,40 kilometrelik yol için başlangıç ve bitiş yılı tarihleri 2022-2025 olarak belirtildi. Bu yıl için ayrılan ödenek miktarının 11 bin lira olarak yer aldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir