Harran Üniversitesi Rektörlüğüne kimin atanacağı tartışılmaya devam ediyor.

Rektörlük için il dışından bir ismin tercih edileceği iddiası sosyal medyayı hareketlendirdi.

Urfa Çalışma Grubu (UÇG) tarafından sosyal medya aracılığıyla yapılan açıklamada,, ”Harran Rektörlüğü için Urfa dışından bir atama yapılmasını doğru bulmuyoruz.. Harran Üniversitesini tanıyan, içerden bir Profesörün atanmasının çok daha faydalı olacağı inancını taşıyoruz” denildi.

ELEĞİNİ DUVARA ASMIŞ BİRİNİN AYAK SESLERİ GELİYOR

Gazeteci Ferhat Özer’e göre, siyasiler ilgilenmezse Harran Üniversitesi’nde Rektör ataması oldu bittiye gelecek. Özer, ”Eleğini duvara asmış birilerinin ayak sesleri geliyor. Dünyanın ilk Üniversitesi bunu hak etmiyor. Milletvekilleri bir isim üzerinde hemfikir olmalıdır. Bunun vebali sizlerin boynunda olur.” ifadelerini kullandı.

İTHAL ADAYLARDAN VAZGEÇİLSİN

Gelecek Partisi Şanlıurfa İl Siyasi İşler Başkanı Abdulkadir Karakeçili, ”Harran Üniversitesi için bazı çevrelerin dışarıdan ithal bir aday getirme planına üzülüyoruz. Şanlıurfa’yı ve Üniversiteyi iyi tanıyan Rektörlük görevini layıkıyla yerine getirebilecek bir çok Urfalı akademisyen var. İthal adaylardan vazgeçin” çağrısı yaptı. .

SON KARARI CUMHURBAŞKANI VERECEK

Van doğumlu olan Prof.Dr.Mehmet Sabri Çelik 27 Ara 2018 tarihinde Harran Üniversitesi Rektörlüğü görevine atanmıştı. Çelik’in yaş haddinden dolayı emekliye ayrılacak olması nedeniyle YÖK 39 Rektör adayı arasında mülakat yapmış, 6 ismi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a bildirmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan mevcut adaylar dışında dışarıdan bir ismi de atayabilecek.. Atama kararının bu günlerde resmiyet kazanması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir