Harran Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi ile Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü tarafından ortaklaşa düzenlenen ‘Hemşirelik Haftası’ Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi Haliliye Ek binası konferans salonunda gerçekleştirilen programla kutlandı.

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü Kamu Hastaneleri Hizmet Başkanı Öğr. Üyesi Dr. Faruk Günak; Covid sürecinde vefat eden sağlık çalışanlarına Allah’tan rahmet diledi.

Harran Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Mehmet Akif Altay; ”Hemşirelik hizmeti sadece hastanelerde değil evde, işyerinde, okullarda yani insanın yaşadığı her yerde hizmet veren meslektir. Şanlıurfa Vali Yardımcısı ve Haliliye Kaymakamı Metin Esen; sağlık alanında yapılan bütün iyileştirmeler ve yapılan yatırımlar ancak içinde Hemşirelerin yapacağı özverili çalışma ile anlam bulacağını düşünüyorum”, dedi.

Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç.Dr. Bedri Caner Kaya, ”Çok değerli mesai arkadaşlarımın Hemşireler gününü kutluyorum sizleri burada gördüğüm için çok mutluyum,” ifadelerini kullandı.

Plaket takdim programının sonrasında ise Ankara Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Üstün Dökmen’in online olarak sunduğu “Sağlamlık ve Sağlık” konulu konferansı gerçekleştirildi.

Hemşirelik haftası kutlaması kokteyle son buldu.

Programa Şanlıurfa Vali yardımcısı ve Haliliye Kaymakamı Metin Esen, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Başkan vekili Faruk Bayuk, Harran Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Akif Altay, Harran Üniversitesi Sağlık bilimleri Fakültesi Hemşirelik bölüm Başkanı Doç. Dr. Selma Kahraman Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü Hizmet Başkanları, Faruk Günak, Rıfat Kemal Aydın, Abdullah Solmaz, İbrahim Demir, Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma hastanesi Başhekimi Ögr. Üyesi. Dr. Ahmet Kaya, Şanlıurfa Mehmet Akif İnan eğitim ve araştırma hastanesi Başhekimi Doç.Dr. Bedri Caner Kaya, Hastane yöneticileri ve Hemşireler katıldı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.