Nihat Çiftçi Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde hayata geçirilen ve 5 yılı aşkın sürede  bitiremeyen ‘Trambüs projesi’nde belirsizlik devam ediyor

Daha önce Trambüs için 21 Nisan tarihini veren, sonra Haziran’ı işaret eden Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül yapımcı firmanın Rusya-Ukrayna savaşından dolayı malzeme tedariğinde zorluk yaşandığını, bu nedenle kendilerine Ağustos ayının bildirildiğini söyledi.

Beyazgül’ün açıklamasına göre, boyu 24 metreden 18 metreye düşürülen Trambüsler için 5 yıl önceki döviz kuru dikkate alınacak, Büyükşehir kasasından proje için fazladan para çıkmayacak.

ALTYAPISINA 30 MİLYON LİRA GİTTİ

Szö konusu  projede yaklaşık maliyet 2017’de 70 milyon lira olarak açıklanmıştı. Bunun 30 milyon lirası altyapıya gitti. Rahip Brunson krizi sonrasında dolar fırlayınca firma işi yarım bıraktı. 2017 yılı Haziran ayında yapımına başlanan Trambüs projesinin Haziran 2018’de tamamlanması gerekiyordu.

TRAMBÜS GEÇEN NİSAN AYINDA TEST EDİLMİŞTİ

Projeyi üstlenen firma geçen Nisan ayında Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’ne test aracı göndermiş,  63 nolu ring hattında gerçekleştirilen testte herhangi bir problemin yaşanmadığı belirtilmişti.

Yorumlar 1 Yorum

  1. 3 Temmuz 2022

    İsmail keskin

    Bildiğimiz körüklü otobüs bu… Bu kazık urfaya stıldı

    Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.