Faruk DEVECİ

Toplum polisi Şanlıurfa’da vatandaşları bilgilendirmeye dönük çalışmalarını sürdürüyor.

Sosyal sorumluluk anlamında farkındalık faaliyetlerini yoğunlaştıran Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü görevlileri, vatandaşları “İletişim Yoluyla Dolandırıcılık’ KADES ve Kadına El Kalkamaz konularında bilgilendirdi.

Haliliye İlçesi 1.Toplama Merkezinde otobüs duraklarında bekleyen vatandaşlara “İletişim Yoluyla Dolandırıcılık” KADES ve Kadına El Kalkamaz konularında bilgi verildi.

KADES NEDİR?

KADES, aile içi şiddet ve kadına yönelik şiddet gibi olayların  cep telefonuna yüklenen uygulama ileönlenmesini amaçlıyor.

Akıllı telefon kullanıcısı kadınların, IOS ve Android marketlerinden T.C. kimlik numarasını girerek indirebileceği ve sonrasında gelen onay koduyla aktif hale getirebileceği bir uygulama olan KADES, şiddet mağduru kadınların cihaz konum bilgileri açık haldeyken uygulama butonuna tek bir dokunuşla en hızlı şekilde 112/155/156 Acil Çağrı Merkezine ulaşmaları sağlanıyor. Sonrasında olay yerine en yakın ekip sevk edilerek olaya müdahale edilirken, şüphelinin yakalanması ile mağdura yönelik gerekli güvenlik tedbirleri sağlanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir