‘250 Bin Sosyal Konut Projesi’ Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan duyurmuştu. Erdoğan, Büyükşehirlerde planlanan 2+1 konutlar için 608 bin lira ile 780 bin lira arasında belirlendiğini duyurmuştu.

Proje kapsamında konutların 6 bin 750’si Urfa‘da inşa edilecek.

KILIÇDAROĞLU’NDAN ERDOĞAN’A TOKİ ÇAĞRISI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu sosyal medya hesabından TOKİ projelerine ilişkin bir dizi açıklamada bulundu.

Kılıçdaroğlu, açıklamasında Erdoğan’a çağrıda bulundu. Projeye hazine garantisi verilmesini isteyen CHP lideri, “Ben bu işin başarılı olmasını istiyorum. Ha sen yine git, medya görünümlü aparatlarına ‘Bay Kemal projeye karşı çıktı’ haberi yaptır, sorun değil. Yeter ki bu iş olsun” dedi.

“HAZİNE GARANTİSİ VERİLMELİ”

Erdoğan’a ‘Hazine garantisi ver, destekleyeceğiz’ diyen Kılıçdaroğlu, şu ifadeleri kullandı:

”Son dönemlerde TOKİ’nin AnkaraİstanbulŞanlıurfa, Bilecik, Bingöl ve daha birçok ildeki ihaleleri iptal oldu. Çünkü müteahhitler ihaleye girmiyor. Sen de ben de biliyoruz bu sosyal konut projesiyle amacını Erdoğan. Ama ben bu işin başarılı olmasını istiyorum.

Halkımızın böyle bir projeye ihtiyacı var, siyasiler olarak, bu ihtiyacı karşılamaya mecburuz. Tekrar ediyorum, hazine garantisi ver. Destekleyeceğiz. Bir rezalet daha yaşansın istemiyoruz.

Ha sen yine git, medya görünümlü aparatlarına “Bay Kemal projeye karşı çıktı” haberi yaptır, sorun değil. Yeter ki bu iş olsun.”

TOKİ’NİN URFA’YI İLGİLENDİREN İHALELERİ İPTAL OLDU?

TOKİ bilindiği gibi Akabe’de ( Eyyübiye/Batıkent) ‘100 Bin Konut’ projesi kapsamında 3 etap halinde toplam 1756 konut planlıyor. Bunlardan 441, 409 ve 303 olmak üzere toplam 1.153 konutu kapsayan projeler geçen hafta 12-16 Eylül tarihleri arasında ihaleye çıkarılmış, 603 konutluk projenin ise 22 Eylül’de ihaleye çıkarılacağı açıklanmıştı. Bu ihalelerden hangilerinin iptal edildiği konusunda TOKİ’den bir açıklama bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.