Ülke genelinde yapımı planlanan ”250 Bin Sosyal Konut’ projesi listesinde Urfamız için belirlenen konut sayısı 6 binden 6 bin 750’ye çıkarıldı.

Açıklanan ilk listede Eyyübiye Birecik, Bozova, Viranşehir, Ceylanpınar ve Halfeti yer alırken, 300 bine yakın nüfusuyla Urfa‘nın en kalabalık ilçelerinden biri olan Siverek yer almamıştı.

Sivereklilerin tepkisi üzerine AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Kasım Gülpınar ve Siverek  Belediye Başkanı Ayşe Çakmak’ın TOKİ Başkan Yardımcısı Hakan Akbulut ile görüştüğü, bunun sonucunda listenin güncellendiği belirtildi.

Ak Parti Siverek İlçe Başkanlığından bu konuda  şu açıklama yapıldı:

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı konut projesinde açıklanan il ve ilçeler arasında Siverek yer almamıştı. Bunun üzerine, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Sayın Mehmet Kasım Gülpınar’ın girişimleri ile Başkanımız Ayşe Çakmak, TOKi Başkan Yardımcısı Hakan AKBULUT bir araya gelerek konuyu istişare etmiş,  bugün açıklanan yeni güncel listede 500 konutla ilçemize de yer verilmiştir. Hayırlı olsun.”

Güncellenmiş son listeye göre, 250 Bin Sosyal Konut’ Projesi’ kapsamında Eyyübiye’ye 4 bin 250, Viranşehir’e 750, Halfeti’ye 120, Ceylanpınar’a 130, Birecik, Bozova ve Siverek’e 500’er konut inşa edilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.