Tescilli coğrafi işaretli yöresel ürünlerin sergilendiği ‘’Gıda, Yöresel Ürünler Hediyelik Eşya ve El Sanatları’ Fuarı’ Şanlıurfa’da kapılarını açtı.

Şanlıurfa, bu yıl 8’ncisi düzenlenen ‘’Gıda, Yöresel Ürünler Hediyelik Eşya ve El Sanatları Fuarı’na ev sahipliği yapıyor.

Karaköprü’deki Fuar Merkezi’nde Trabzon’dan Hatay’a, Ankara’dan, Van’a kadar birçok ilin yöresel ürünleri görücüye çıktı.

Fuarın açılışına Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ün yanı sıra Ak Parti Karaköprü İlçe Başkanı Sait Ağan, Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Mehmet Şefik Bakay ile çok sayıda davetli katıldı.

Fuarın açılış kurdelesini kesen Başkan Beyazgül ve beraberindekiler “Urfa Yöresel Ürünler Fotoğraf Sergisinde beğeniye sunulan yöresel ürün fotoğraflarını tek tek inceledi. Beyazgül, ‘’Gıda, Yöresel Ürünler Hediyelik Eşya ve El Sanatları’’ fuarında stantları ziyaret etti, sergilenen yöresel ürünler hakkında yoğrulan çiğköfteden fuarı gezmeye a gelen vatandaşlara ikram etti.

‘’Gıda, Yöresel Ürünler Hediyelik Eşya El Sanatları Fuarı’’ 15 – 24 Ekim tarihlerinde 10.00 – 22.00 arasında açık kalacak.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.