Valisi Abdullah Erin, kente veda etmeden önce Edessa TV, Güneydoğu TV, Kanal Urfa’nın ortak yayınına katıldı, bu program sayesinde Urfalılara veda etme imkanı buldu.

Allah’ın rızasını almak için çaba harcadığını, vicdanının son derece rahat olduğunu anlatan Vali Erin, özetle şu değerlendirmeyi yaptı:

”Elbette hiç bir kırgınlığımız yok, hiç bir üzüntüm de yok. Bu göreve geldiğimiz zaman bir gün bu sorumluluğun biteceğini bilen insanlarız. Kararnameden dolayı da bir kırgınlığım yok. Yüreği sevgi dolu o yetimlere, o fakirlere alanda hizmet edemeyeceğim, hem bu dünyada hem öteki dünyada cevap hanemize bir şey ekleyemeyeceğim için üzgünüm. Onun dışında bir üzüntüm yok. İdarecilik hayatımıza şekil veren de bu düşüncelerdir, bu duygulardır.. Dolayısıyla aslında bir çok kişinin üzüldüğü şey bizim başımıza geldiğinde, o inanmışlıkla veya adanmışlıkla biz üzülmüyoruz. Onların sevindiği şeyler bizim açımızdan bir anlam ifade etmiyor.

İnsanları en iyi değerlendiren ve karnesini en iyi dolduran önce Cenabı haktır, sonra halktır. Hislerinizi, samimiyetinizi en iyi okuyan, anlayan, idrak eden yine halktır. doğru yönettiğinizde, aslında halkın doğrulara ve güzelliklere aç olduğunu, doğru başlıklar altında rahatça toplanabildiğini çok rahat görebiliyoruz. 

Şahit yakınları ve gazilerimizle birlikteydik. İster istemez duygusal anlar yaşandı. Gidişimize onlar ağladı biz ağladık. Ağlamamız merkeze gittiğimiz için değil yani.”

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir