Şanlıurfa Valiliği öncülüğünde Eyyübiye Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve ŞURKAV işbirliğinde ‘Tek Ses İki Hareket’ projesi kapsamında düzenlenen okullar arası halk oyunları ve koro yarışmaları renkli görüntülerle sona erdi.

Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü konferans salonunda düzenlenen yarışmada, kent genelinde ilkokul, ortaokul ve liseler koro ve halk oyunları dallarında yarıştılar.

UNESCO müzik şehri adaylığına alt yapı oluşturulması, müzik ve halk oyunlarımızın yaşatılması ve yaygınlaştırılmasını hedefleyen projede, dereceye girenlere para ödülü verilirken, diğer tüm okullara ise katılım belgesi, kitap ve kupa ödülleri takdim edildi.

 

KORO YARIŞMALARINDADERECEYE GİREN OKULLAR

İlkokul kategorisi sonuçları;
1.Eyyübiye Doktor Cavit ÖZYEĞİN İlkokulu
2.Suruç Cumhuriyet İlkokulu
3.Viranşehir Tevfik Fikret KURTCAN İlkokulu

 

MANSİYON ÖDÜLÜ ALAN OKULLAR
Karaköprü 100.Yıl İlkokulu
Ceylanpınar Cengiz TOPEL İlkokulu
Harran Cumhuriyet İlkokulu

 

Ortaokul kategorisi sonuçları;

1.Karaköprü Şerif Özden Başarı Ortaokulu
2.Eyyübiye Atatürk Ortaokulu
3.Ceylanpınar Şehit Feyyaz Yumuşak Ortaokulu

 

MANSİYON ÖDÜLÜ ALAN OKULLAR
Bozova Şehit Habip Şahin Ortaokulu
Viranşehir Şehit Mehmet Kaya Ortaokulu
Suruç Bilgi Ortaokulu

 

Lise kategorisi sonuçları;
1.Suruç 11 Nisan Kemal Kılıç Anadolu Lisesi
2.Bozova Anadolu Lisesi
3.Viranşehir Fatih Sultan Mehmet Anadolu LisesiMansiyon Ödülü Alan Okullar
Haliliye Bahçelievler Saadet Özdemir MTAL
Hilvan Şair Nabi Anadolu Lisesi
Ceylanpınar Fen Lisesi

 

HALKOYUNLARI YARIŞMALARINDA

İlkokul kategorisi sonuçları;

1.Karaköprü Metehas İlkokulu
2.Halfeti Atatürk İlkokulu
3.Karaköprü Narlı İlkokulu

 

MANSİYON ÖDÜLÜ ALAN OKULLAR
Hilvan Mustafa Kemal İlkokulu
Hilvan Mehmet Akif Ersoy İlkokulu
Hilvan 75.Yıl İlkokulu

JÜRİ ÖZEL ÖDÜLÜ
Harran Koyunluca İlkokulu

 

Ortaokul kategorisi sonuçları;

1.Hilvan Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu
2.Karaköprü Ortaokulu
3.Eyyübiye Halilurrahman Ortaokulu

 

MANSİYON ÖDÜLÜ ALAN OKULLAR
Karaköprü Şerif Özden Başarı Ortaokulu
Hilvan Mustafa Kemal Ortaokulu
Halfeti Yunus Emre Ortaokulu

 

Lise kategorisi sonuçları;
1.Haliliye Urfa Anadolu Lisesi
2.Haliliye Urfa MTAL

3.Hilvan Şair Nabi Anadolu Lisesi

 

MANSİYON ÖDÜLÜ ALAN OKULLAR
Akçakale Şehit Astsubay Halil Kanat Anadolu Lisesi
Halfeti Anadolu Lisesi
Halfeti Yukarıgöklü Anadolu Lisesi

JÜRİ ÖZEL ÖDÜLÜ
Eyyübiye Anadolu Lisesi

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.