Şanlıurfaspor Yönetim Kurulu kararı ile takım otobüsünün arkasına Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ün Sarı yeşilli atkıyla çekilmiş görseli yer almış, bu görüntü sosyal medyada eleştirilere yol açmıştı.

Kulübün sosyal medya adresinden yapılan açıklamada, görsellerin Başkan Beyazgül’ün bilgisi dışında kendisini onore etmek amacıyla düşünüldüğü belirtildi ve şöyle denildi:

”Şanlıurfaspor Kulübüne desteği nedeniyle Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeynel Abidin Beyazgül’ün bilgisi dışında şahsını onore etmek adına gerek takım otobüsünde, gerekse kulübümüzün diğer temsil alanlarında görsellerine yer vermiştir.

Bizler Yönetim Kurulu olarak Şanlıurfaspor’umuza destek veren veya verecek her kişinin görsellerini gerek otobüsümüze, gerek tesislerimize gerekse gönlümüze asmaya hazırız.

Olayın bazı mecralarca farklı yönlere çekilmesinin birlik ve beraberlik ruhumuzu zedelemeyeceğini tüm kamuoyuna bildirir saygılarımızı sunarız.”

URFALILAR NE DİYOR?

Mehmet Baylan: Şanlıurfaspor’a maddi manevi anlamda çok önemli destek veren Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül resminin Ş.Urfaspor Otobüsüne asılması bazı kesimleri rahatsız etmiş. Beyler birlik beraberlik zamanı ve gayet güzel olmuş bundan rahatsız olan art niyetlidir. Yönetim iyi yapmış.. Örneği var Düzce’de bu kadar eleştiri konusu olmadı.

ibrhmbyk4: O mavi atletini yırtan arkadaşın da resmini asın. Çok emeği var.

Cemal Akkuş: Yıllarca kilometrelerce yol giden kar kış demeden arma peşinde koşan taraftarların da resmini bekliyoruz.

Bayaslan: 1-Zaten başkanların hepsi zorunludur takıma sahip çıkmaya. 2- Madem onore etmek amaç taraftarı koyaydınız. 3- takımı artık siyasete kurban etmekten vazgeçiniz. 4- Birlik beraberlik istiyorsanız x partiyi desteklediğinizi bu kadar ortaya koymayın. Bırakın halk gelip takımını desteklesin.

Süleyman Hışmanoğlu: Çok hızlı oldu bu açıklama! Umarım bu bir kaç saat içinde Zeynel beye gerek sosyal medyada yapılan baskı gerekse yaşanan telefon trafiği nedeniyle değildir. Yine harcanan ve kurban edilen Urfaspor oldu. Sorumluluğu Urfasporun üzerinde attılar ellerini temizlediler tebrik ederim.

Nusret Güvenç: Şehrimizin markası olan Balıklıgöl, Göbeklitepe… Onlar olsaydı keşke şehrin turizmi için. Ama düzeltilir . Ondan eminim. Çünkü tepkiler çok.

Orhan Arslan: Asıl bu gibi şeyler Urfaspora zarar verir, eleştirmek zarar vermez. Ben şahsen bi yardım yapacaksam yapmam bu resmi görünce. Seçim zamanı Sayın Zeynel Başkan bu resmi kullanmayacak mı hizmetlerini sayarken ?

Yorumlar 2 Yorum

 1. 20 Temmuz 2021

  bayaslan ne demek başkanlar zorunludur hiçte zorunlu deyil

  bayaslan ne demek başkanlar zorunludur hiçte zorunlu deyil amma öyle böyle belki urfasporun tarihinde hiç bir beldeye başkanı böyle yardım yapmadı

  Cevapla
 2. 20 Temmuz 2021

  S.a

  Yorum yapanların hiçbiri ne 5 krş destek vermiştir takıma ne de maçlarına gitmiştir. Urfalıların %90ı gibi herşey lafta ama icraatte sıfırlar.

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.