Karayolları Bölge Müdürlüğü Balıkayağı Kavşağı projesinin ihale tarihini belirledi.

Merkezi Diyarbakır’da bulunan Karayolları 9’uncu 9. Bölge Müdürlüğü söz konusu projeyi ”Şanlıurfa Karaköprü Şehir Geçişi Balıkayağı Köprülü Kavşağı Yapım İşi” adı altında ihaleye çıkardı.

Yayınlanan ilana göre, ihale için son teklif verme tarihi 1 Aralık 2022 olarak belirlendi.

Kavşak yapım içini üstlenecek firmaya projeyi tamamlaması için 390 gün süre verilecek.

İhale sürecinin tamamlanmasından sonra 2023 yılı başlarında inşaat çalışmalarına başlanması bekleniyor.

ZEYNEL BAŞKANIN EN ÇOK ÜSTÜNDE DURDUĞU PROJE

Balıkayağı Kavşağı Projesi Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ün en çok üzerinde durduğu projeler arasında yer alıyor.

Beyazgül, geçen ay düzenlediği ‘Lansman Toplantısı’nda Balıkayağı projesini Ulaştırma Bakanlığı ile birlikte hayata geçireceklerini anlatırken, şunları söylemişti:

”Abide Köprülü Kavşağının Karaköprü Viyadüğünü araç trafiğine açtık. Buradan araçlar süratle geçiyor ancak Balıkayağı Bulvarında sıkışma meydana geliyor. Bundan bir müddet önce Balıkayağı Bulvarına bir kavşak yapalım dedik. Şanlıurfa’nın Abide kavşağından sonra bir damarını daha açalım istedik.

MEZARLIĞI TAŞIMAMIZ GEREKİYOR

Mezarlık konusu gündeme geldi. Rica ederek mezarlıkları taşıyalım istedik. Oradaki mezarların taşınması suretiyle yeni mezar yerleri temin edelim dedik. Orada bir direnç ve pankartlarla karşılaştık. Eğer bu dirençle karşılaşmamış olsaydık şimdi ihale süreci tamamlanmış ve yapımına başlanmış olacaktı.

Bazen bir yere, soruna el attığımız zaman dirençle karşılaşıyoruz. Bu işlerin uzamasına neden oluyor ve Şanlıurfa’ya yazık ediliyor. Bu güne kadar karşılaştığımız herhangi bir direnç karşısında doğru bildiğimizden asla vazgeçmedik. Şanlıurfa’nın neye ihtiyacı olduğunu çok iyi biliyoruz. Başardık ve başarmaya devam edeceğiz”

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir