Şanlıurfa’da kriz masasını yöneten  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, kente bu akşamdan (17 Mart) itibaren içme suyunun verileceğini duyurdu.

Medya mensuplarına açıklamalarda bulunan Bakan Soylu, Bozova’da kayıp kişinin bulunması için arama kurtarma çalışmalarının sürdüğünü, bunun haricinde bütün bölgelerde temizleme çalışmalarının askerlerin de desteğiyle devam ettiğini bildirdi.

Atatürk Barajı’nın beslediği havzanın tamamen çamurla dolması yüzünden ortaya çıkan problemi ortadan kaldırmak için DSİ ve Büyükşehir  Belediyesi ekiplerinin yoğun bir şekilde çalıştıklarını aktaran Soylu, şunları kaydetti:

“Sadece sel alan bölge değil, şehrin tamamına yönelik böyle bir tedbir uygulamak zorunda kaldık. Bu tedbiri uygulamasaydık önümüzdeki 1- 1,5 yıl önemli bir alt yapı problemi ile karşı karşıya kalırdık. İnşallah temiz suyu bu akşamdan sonra şehre vereceğiz. Bunun bizim temizleme çalışmalarımıza da büyük katkısı olacak. Çünkü şehrin içme suyu ihtiyacını da kullanma suyu ihtiyacını da karşılamaya çalışıyoruz. Bu akşam itibarıyla inşallah su problemini bir şekilde çözmeye çalışacağız”

BEYAZGÜL’DEN AÇIKLAMA

Öte yandan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zenel Abidin Beyazgül, ”Şanlıurfa genelinde sel felaketi sonrası yaşanan zorunlu su kesintisi nedeniyle hemşehrilerimizin içme ve kullanma suyu ihtiyaçları için mahalle muhtarlıklarımızda Büyükşehir Belediyesi ve AFAD koordinesinde dağıtımlar gerçekleştirilecektir.” bilgisini verdi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir