Faruk DEVECİ

İftar sonrası gezmeye çıkan 6 gencin içerisinde bulunduğu hafif ticari araç dün gece(21 Nisan) sulama kanalına düşmüş, 3 kişi boğularak yaşamını yitirirken, 2 kişi kaybolmuş, 1 kişi kurtulmuştu.

Şanlıurfa- Viranşehir karayolunun 34’üncü kilometresinde, Harran Üniversitesi yerleşkesi yakınlarında, iftar yemeğinden sonra arkadaşlarıyla birlikte gezintiye çıkan İlhami Damar’ın kullandığı 06 DC 6939 plakalı hafif ticari araç, stabilize yolda henüz bilinmeyen bir nedenle kontrolden çıkarak DSİ’ye ait, yaklaşık 7 metre derinliğindeki sulama kanalına uçtu.

HASTANEYE KALDIRILAN GENCİN DIRUMU İYİYE GİDİYOR

Çevrede kazayı görenlerin bildirmesi üzerine olay yerine gelen kurtarma ekjpleri ve Su altı timleri geldi , kendi imkanıyla araçtan çıkan Abdullah Demir (18) 112 görevlilerinin ilk müdahalesinden sonra Hastaneye kaldırıldı. Gencin sağlık durumunun bir gün önceye göre daha iyi olduğu öğrenildi.

Vinç yardımıyla kanaldan çıkarılan araçta Mehmet Reşat Demir, İzzettin Açıkgöz ve Alican Demirli’nin boğularak yaşamlarını yitirdikleri belirlendi.

Araçta bulundukları öğrenilen İlhan Damar ve  Bünyamin Nerede’ye ulaşmak adına dün gece başlatılan arama çalışmaları bugün de devam ediyor.

2 gencin cesedinin akıntıya kapıldığı tahmin ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir