11 Nisan Stadyumu’nda tartan pistin yenilenmesine başlandı.

Tartan pist Stat 2009 yılı Aralık ayında açılmasından yaklaşık 4 ay sonra dönemin Valisi Nuri Okutan’ın ‘Dünya Akrobatik Motosiklet Şampiyonası’ sevdası yüzünden tahrip olmuştu.

O günden beri yetkililer, Stadın yenilenmesi için çaba harcıyor.. Gençlik ve Spor Bakanlığından Yatırımlar Daire Başkanı geçtiğimiz yıl sonunda ilimize geldiğinde İl Müdürlüğü yetkilileri, bunu fırsat olarak değerlendirdi. Pistin durumunu gören Daire Başkanı, yenilenme talebine hak verdi ve proje için gerekli ön hazırlıkların yapılmasını istedi. Sonuçta gerekli çalışmalar yapıldı ve proje ihaleye çıkarıldı.

Pistin renk seçimi Şanlıurfa’nın aşırı sıcakları da dikkate alınarak Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü yetkilileri tarafından belirlenecek.

Yaklaşık 8 milyon liraya yakın harcamayla hayata geçirilecek proje sayesinde, Atletizme ilgi duyanlar çok daha sağlıklı bir ortamda çalışma imkanı bulacak.

11 Nisan Stadyumu 15.06.2022 tarihi itibariyle tartan pist yenileme çalışmaları nedeniyle geçici bir süre antrenman ve çalışmalara kapalı olacak.

Öte yandan ömrünü tamamlayan tribün koltuklarının yenilenmesi için de çalışmalara başlandığı öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.