Urfa’da Doktorların iş bırakma eylemiyle ilgili olarak cezai işlem uygulandığı bildirildi.

Urfa Tabip Odası Başkanı Dr.Bulut Ezer,  ilimizde görev yapan sağlık yöneticilerine ”Hukuksuz uygulamalardan acilen vazgeçin” çağrısı yaptı.

Bu konuda tepkisini sosyal medya hesabını kullanarak ortaya koymaya çalışan  Urfa Tabip Odası eski Başkanı İç Hastalıkları Uzmanı Dr.Osman Yüksekyayla, ”81 ilde grev yapılmasına karşın sadece Urfa’da cezai işlem uygulanıyor. Üstelik mahkemeden geri döneceği bilinmesine rağmen. Sonra da Urfa’da Doktor neden kalmıyor diye sebep arıyorsunuz. Açılan soruşturmalar Bakanlık emriyle açılıyormuş. 81 İl Sağlık Müdürlüğünün 80’i Bakanlığı dinlemiyor bir tek Urfa dinliyormuş onu da anlamış olduk. Tebrikler’ ifadelerini paylaştı.

Aile Hekimliği Sözleşme ve Ödeme Yönetmeliği‘nin geri çekilmesi ve özlük haklarında iyileştirme yapılmasını talep eden ve bu amaçla Şanlıurfa Tabip Odası ev sahipliğinde bir araya gelen SES, ŞUAHED, Hekimsen, Hekimbirliği ve Tabipsen üyeleri, Aile hekiminin sınıf düşürülmesi ile ilgili ortak tavır almayı ve  eylem takvimini ele aldı. sosyal medyadan yapılan açıklamada, ”Susmuyoruz, Korkmuyoruz, Vazgeçmiyoruz!” ifadeleri paylaşıldı.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.