Harran Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Mehmet Sabri Çelik’in yaş haddinden dolayı 2023 yılı Ocak ayında emekliye ayrılıyor. Bundan dolayı Yükseköğretim Kurulu (YÖK), Harran Üniversitesi Rektör adaylarını belirlemek adına 7 Kasım ile 18 Kasım tarihleri arasında  başvuru ilanını çıkmıştı.

YÖK,  ADAY SAYISINI 6’YA DÜŞÜRDÜ

Harran Üniversitesi’nin yeni rektörlük görevi için aralarında üniversitedeki hocaların da bulunduğu 39 akademisyen başvuru yaptı. YÖK’te her bir adayla 8’er dakikalık sözlü mülakat gerçekleştirdiği öğrenildi. Söz konusu başvuru ve mülakatın ardından 6 aday Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a bildirilecek. Atamanın yakın bir zamanda açıklanması bekleniyor.

Mülakata katılan rektör adayları:

Ali Sarıışık  Seyit Ahmet Oymak Ahmet Yılmaz Nihat Denek Murat Demir Tahir Güllüoğlu Nedim Bayuk Hüsamettin Bulut Recep Çiğdem Recep Gündoğan Nihat Gültekin Ferit Küçük Abdurrahim Dusak Akif Altay Abdullah Ekinci  Mustafa Ekinci Celil Abuzer Abdulkadir Sürücü İzzet Açar

PROF.DR.ÇELİK’İN GÖREV SÜRESİ DOLUYOR

4 yıldır rektörlük koltuğunda oturan Prof. Dr.Mehmet Sabri Çelik’in resmi görev süresi Ocak ayında doluyor. Erdoğan’ın yeni rektörü daha önce veya sonra da açıklayabileceği belirtiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir