Siverek Devlet Hastanesi’nde, kaza sonucu kalça kemiği kırılan hasta başarılı bir operasyonla sağlığına kavuştu. Hastane yetkilileri, bu tür vakaları Urfa merkeze sevk etmeden hastanede tedavi ettiklerini açıkladı.

Hastane Acil Servisine trafik kazası sonrası gelen yaralıya  ilk müdahale Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Op. Hakan Çetin tarafından yapıldı. Acil grafik ve tomografi çekildikten sonra sağ kalçanın yük taşıyan, çatı görevi yapan ekleminde Asetabulum kırığı tespit edildi.

Yaralı hemen ameliyata alındı. Op. Dr. Hakan Çetin, gerçekleştirilen operasyona ilişkin şu açıklamayı yaptı:

“35 yaşındaki erkek hastamız trafik kazası sonucu sağ kalçada kırık ve çıkık nedeniyle hastanemize başvurdu. Fiziki muayenesinde sağ kalçada kırıklı-çıkıklı (Asetabulum kırığı ve kalça çıkığı) tespit edildi. Asetabulum ameliyatı ile hastamızın kalçasındaki kırığı düzelttik. Daha sonraki kontrollerde de sağlık durumunun gün geçtikçe iyiye gittiği tespit edildi. Hastamızın son kontrolünde hasta gayet iyi bir şekilde yol yürüdüğü ve herhangi bir problem yaşamadığı tarafımızdan gözlemlendi.”

Siverek Devlet Hastanesi’nde bu tip zorlu operasyonların başarıyla yapıldığını ifade eden Op. Dr. Hakan Çetin, Hastalarıın gönül rahatlığıyla kendilerini tercih edebileceklerini belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.