Şanlıurfa’da Öğrenci ve personel taşımacılığı yapan Şirketler, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin S plaka vermemesinden dolayı mağduriyet yaşadıklarını dile getiriyorlar.

Şanlıurfa’da faaliyet gösteren Çağdaş Turizm Öğrenci ve personel taşımacılığı şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Kaz bu konuda yazılı bir açıklama yaptı.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin yaklaşık 4 yıldır S plakası vermediğine dikkat çeken Ekrem Kaz, taleplerini şöyle anlattı:

”İlimizde ve şu anda ortalama 1700 adet S plakalı araç bulunmaktadır. Taşımalı eğitim, personel taşımacılığı, öğrenci taşımacılığı ve resmi kurumlar için ilimizde yaklaşık olarak 5000 adet S plakalı araca ihtiyaç vardır. Önümüzdeki Eğitim ve Öğretim yılı öncesinde Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin ihtiyaç olan 3500 araca daha S plakası vermesi gerekmektedir.

Araçlarımıza S plaka verilmemesinden dolayı araç eksikliği var. Bu nedenle araç eksikliğinin giderilmesi için bazı meslektaşlarımız korsan çalışmak zorunda kalıyor. Korsan çalışan araçları trafik durdurarak cezai işlem uyguluyor ve araçları 60 gün trafikten men ediyor.

Aracı trafikten men edilen ve cezai işlem uygulanan araç sahipleri büyük mağduriyet yaşıyor.

Zaten pandemi döneminde 2 yıl büyük sorun yaşayan meslektaşlarımız bu defada S plaka verilmemesinden dolayı büyük mağduriyet yaşıyorlar. Şanlıurfa’da servis araçlarının arttırılması ve esnafın mağduriyetinin giderilmesi için Büyükşehir Belediyesinin bir an önce S plaka vermesini işitiyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir