Faruk DEVECİ

Esved Şenyaşar ve ve aynı gün dükkanlarında meydana gelen silahlı kavgada yaralanan oğlu Celal Şenyaşar’ın, Haziran 2018’de AK Parti Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın yakınlarının saldırısı sonucunda öldürülmeleri ile ilgili açılan soruşturmada gözaltına alınan 9 kişiden 4’ü tutuklandı.

Celal Yıldız, Müslüm Yıldız, İbrahim Halil Şimşek ve Mikail Şimşek “adam öldürmek” ve “delilleri karartmak” suçlamalarıyla tutuklandı.

Gözaltına alınan diğer 5 kişi ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Şenyaşar ailesinin avukatı Hidayet Enmek, 43 kişi hakkında gözaltı kararı olduğunu, dosyada gizlilik kararı olduğu için tüm isimlerin açıklanmadığını söyledi.

Olayla ilgili soruşturma iki ayrı dosyaya ayrılmış, işyeri dosyası ile ilgili açılan davada, Fadıl Şenyaşar’a 37 yıl 9 ay, Enver Yıldız’a ise 18 yıl ile hapis cezası verilmişti. Hastanede yaşanan katliama dair 4 yıldır “Gizlilik” kararı ile yürütülen soruşturma dosyasında ise Cuma günü ilk gözaltılar yaşanmıştı.

Emine Şenyaşar ve saldırılardan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar ise, 412 gündür Şanlıurfa Adliyesi önünde işyeri dosyasından tutuklanan diğer bireyleri Fadıl Şenyaşar’ın serbest bırakılması ve hastane dosyasının davaya dönüşüp yargılamanın başlaması için Adalet Nöbeti tutuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir