Faruk DEVECİ

Trabzonspor, Akyazı’da zeminin ağır hasarlı olması nedeniyle Altay maçını 14 Mayıs Cumartesi günü Şanlıurfa 11 Nisan Stadı’nda oynamak için TFF’ye resmi başvurusunu yaptı.

Bordo mavililer TFF’ye yaptığı başvuruda, Akyazı Stadı’nda Antalyaspor maçı sonrası yaşanan kutlamalarda taraftarın saha zeminine inmesi sonrası yapılan hasar tespit çalışmalarında saha çim zeminin çok ciddi derecede zarar gördüğü, sulama sistemine ilişkin tüm alt yapının tahrip edildiği, sahanın bir çok bölgesinde çökmeler, çukurlar gibi durumların oluştuğu, kale direklerinin alt yapıları ile birlikte tamamen yıkıldığı, yayıncı kuruluşa ilişkin birçok alt yapının tamamen tahrip olduğu, VAR sistemi alt yapısının zarar gördüğü, saha kenarı led panolarının neredeyse tamamının kullanılamaz hale geldiği tespit edildi.

Bordo mavililer hasar tespiti sonrası TFF’ye yazdığı yazıda ayrıca Altay karşılaşmasının Akyazı Stadı’nda oynanmasının, sporcu sağlığını ciddi derecede tehlikeye sokabileceği, futbolcuların görsel açıdan çok kötü bir görüntüye yol açılarak marka değerine ciddi zarar verilebileceği, maçın yayın, reklam vs gibi diğer tüm süreçlerinin sağlıklı işleyemeyeceği gibi tehlikelerin yaşanabileceği sonucunu ortaya çıkardı.

URFA-TRABZON DOSTLUĞU 29 MAYIS 2018’E DAYANIYOR

Şanlıurfa-Trabzon dostluğu 29 Mayıs 2018 tarihine dayanıyor. Bu tarihte Ziraat Türkiye Kupası finali o zamanki adıyla GAP Arena’da oynandı. Trabzonspor Fenerbahçe’yi 3-1 yenerek kupanın sahibi oldu.  Trabzonlular Şanlıurfa’da çok iyi ağırlandı, otellerde yer bulamayan Trabzonluları Urfalılar evlerinde misafir etti.

TFF’YE BAŞVURDU

Bu gerekçeler kapsamında Trabzonspor, Altay kulübünün olurunu alarak 14.05.2022 Cumartesi günü Trazon’da oynanması planlanan karşılaşmanın Şanlıurfa’daki “11 Nisan Stadyumu”’nda oynanması için başvuru yaptı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir