İl Sağlık Müdürü Prof.Dr.Mehmet Gülüm, Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma hastanesinde darp edilen görevli sağlık çalışanı Mustafa Aslan’ı evinde ziyaret etti.

Saldırıyı kınayan Gülüm, üzüntüsünü dile getirirken şunları kaydetti:

“Bu tür olayların bir daha yaşanmamasını temenni ediyoruz. Şiddet asla kabul edilemez. Sağlık hizmetleri kamu adına kesintisiz sunulan özellikli bir hizmettir. Sağlıkta şiddet aynı zamanda kamu yararına karşı yapılmış bir eylemdir. Zorlu geçirdiğimiz pandemi sürecinden bu yana vatandaşlarımıza hizmet sunma gayretiyle çalışan Sağlık personellerimizin şiddete maruz kalması asla kabul edilemez.

Sağlık çalışanların önemli kısmı ilk fırsatta Şanlıurfa’dan ayrılmak istiyor, bu tür olaylar sağlıkçıların ilimize gelmemesi ve geldiğinde de ilk fırsatta gitmesinde önemli bir faktörü oluşturuyor. Darp edilen kardeşimizi evinde ziyaret ettik, geçmiş olsun dileklerimizi ilettik ve konunun Sayın Valimiz ve Başsavcımız ile birlikte takipçisi olduğumuzu söyledik.

Bu yaşanan olayla ilgisi olan 3 kişi çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. Yapılan çirkin saldırıyı kınıyor, bu tür olayların bir daha yaşanmamasını temenni ediyoruz” 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir