Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü ve Kızılay Kan Merkezi işbirliği ile İl Sağlık Müdürlüğü kampüs alanında kurulan kan bağışı noktasında

Sağlık çalışanları kan bağışında bulunuldu. İl Sağlık Müdürlüğü kampüs alanında kurulan kan bağışı noktasına gelen Şanlıurfa İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Gülüm, hizmet başkanları ve sağlık çalışanları kan bağışında bulundu.

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürü Prof.Dr. Mehmet Gülüm, Sağlık Müdürlüğü çalışanlarının kampanyaya yoğun ilgi göstermesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Kan bağışının sürekli bir ihtiyaç olduğunu anlatan Gülüm, şu yorumu yaptı:

”Kızılay Kan Haftası” içerisindeyiz. Bu hafta münasebetiyle İl Sağlık Müdürlüğü bünyesi içerisinde bir haftadan beri bir hazırlık içerisindeyiz. Bütün personellerimize duyurusunu yaptık, arkadaşlarımız buradalar Kan bağışı yapılıyor. Personellerimiz gibi bende az önce kan bağışında bulundum.

Kızılay tüm kara günlerimizde yanımızda, depremde yanımızda, yangınlarda yanımızda, pandemide özellikle plazma temini noktasında ciddi katkıları oldu. Kızılay’a yolu düşmeyen, muhtaç olmayan hiç kimse olmuyor.

Ramazan münasebetiyle de Kızılay’ın kan rezervlerinde bir azalma söz konusu oldu. Hemen bayram sonrasında bu organizasyonu içerisine girdik. Bir Ülkenin, bir şehrin en önemli rezervi Kızılay kan merkezindekileri rezervleridir. Bu önemli ve bunu önemsiyoruz. Yeri geliyor çevre illerimizde, çevre komşularımıza da Urfa’dan katkılar oluyor.

Bundan dolayı bu kıymetli rezervleri düşürmemek adına bende başta “İl Sağlık Müdürlüğü Personellerimiz ve Halkımız” olmak üzere herkesi kan bağışına davet ediyorum. İlgililere teşekkür ediyorum .”

Şanlıurfa Kızılay Sorumlu Hekimi Dr. Buket Arvas Singan, Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü çalışanlarına teşekkür ederek, ”Yoğun bir katılım ile bize destek oldular. Bu vesileyle hastalara kan ulaştırma şansı oluşturdular. Bugün bir gayret var ama aslında İl Sağlık Müdürlüğü her zaman Kızılay’ın en büyük destekçilerindendir. Hastanelerimizdeki kan bağışı noktalarımızda emekleri vardır. Vatandaşlarımızla buluşmamızı sağlamışlardır. Bu vesileyle tüm Sağlık Müdürlüğü çalışanlarına teşekkür ediyorum” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.