Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Şanlıurfa İl Koordinatörü Sadık Yetim ani bir kararla görevinden alındı.

Yerine aynı kurumda araştırmacı olarak görev yapan Adıyamanlı Serkan Aydın atandı. 

Bu konudaki gelişme kafalarda soru işaretleri bıraktı.

Sosyal medyaya yansıyan bazı yorumlar şöyle: 

Sait Akdağ: Başarılı çalışmalar yapan işin hakkını veren ve oldukça kamuoyu tarafından sevilen sayılan Şanlıurfa’lı bürokratın hiç bir gerekçe gösterilmeden görevden alınması kabul edilemez.

Mehmet Şakak: Görevinde Tecrübeli ve Başarılı projelere imza atan Şanlıurfamızı Kırsal kalkınma konusunda 27. Sıradan 3.Sıraya Taşıyan TKDK Şanlıurfa il koordinatörü Dr.Sadık Yetim’in görevden alınmasını doğru bulmuyor, gerekçenin ivedilikle beyan edilmesini bekliyoruz..  Urfalı vekilleri göreve davet ediyoruz. Urfa’nın yetiştirdiği değerlere sahip çıkalım…

M.Ali Eskiler: TKDK Urfa il Koordinatörü Sadik Yetim neden görevden alindi? Aynı kurumda araştırmacı olan Adıyamanlı Serkan Aydın’ın ne üstünlüğü var? Danışmanlık Şirketi var mı? Eşi de aynı kurumda uzman olarak görev yapıyor mu? Aile şirketi mi olacak, çiftlik mi ?

Bilal Tekatlı: TKDK Urfa İl Koordinatörü başarılı bürokrat Sadık Yetim neden görevden alındı? Eşiyle aynı kurumda çalışıp, araştırmacı olan ayrıca danışmanlık şirketi olan Serkan Aydın atandı. Bu şahsın Adıyaman Milletvekili  Ahmet AYDIN ve Bakan Yardımcısı Nihat Pakdil’in torpiliyle geldiği söyleniyor. Bu şahsın şirketi ve referans olanların usulsüz projelerine onay vermediği için mi görevden alındı? Bu kararı alan üst akıl Urfa’ya kötülük etmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir