Çevik kuvvet kavşağı projesi büyük ölçüde tamamlandı. Ataşehir kavşağının yan yolları da tamam. Ancak Karayolları yolu bir türlü hizmete açmıyor. En büyük sıkıntıyı da Aşıksu caddesi veya Maşuk’a gidip gelmek zorunda olanlar yaşıyor.

Bu olumsuzluk toplu taşıma hizmetlerini de olumsuz yönde etkiliyor.

Abide istikametinden gelip Maşuk yönüne gitmek isteyenler genellikle Çardaklıkaya bulvarı üzerindeki kavşaktan trafik açısından risk teşkil eden dik yokuşu kullanmak zorunda kalıyor. Vatandaşlar, Karayolları Bölge Müdürlüğü yetkililerine ‘Çevik Kuvvet’in yan yolları neden açılmıyor? Töreni trafiğe açtıktan sonra yapamaz mısınız?’ sorularını yöneltiyor.

Vatandaşlar ayrıca Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ü Çevik Kuvvet’in tamamlanan yan yollarının bir an önce açılması noktasında girişimlerde bulunmaya davet ediyor.

KARAYOLLARININ VİZYON PROJESİ 

Öte yandan yapımı 5’inci yılına giren 10 kilometrelik Kuzeybatı çevre yolu üzerinde yapılan bir köprülü kavşak projesi sürücülerin tepkisine neden oldu. Bağlarbaşı’ndan Çevik Kuvvet Köprülü kavşağına doğru ilerlerken, Seyrantepe Atakent kavşağında yan yolun tek şerit olarak yapıldığı görülüyor.

Olası bir kazada, ya da araç arızası durumunda trafiğin felç olacağını söyleyen vatandaşlar, ‘‘Çevik Kuvvet, görsellerden çok farklı, beklentileri karşılamayacak bir kavşak proje olmuş diyenlere hak vermeye başladık” ifadelerini kullanıyor.