Demokratik Partisi (HDP) Şanlıurfa İl Örgütü, 4’üncü Olağan Kongresi yapıldı.

Şehitlik Düğün salonunda tek liste halinde gidilen seçimde Ahmet Atış ve Aliye Kızıldamar, HDP’nin yeni il eş başkanları oldu.

Kongreye HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan’ın yanı sıra, HDP Şanlıurfa Milletvekilleri de katıldı.

Tek liste halinde gidilen kongrede Ahmet Atış ve Aliye Kızıldamar, HDP’nin yeni Şanlıurfa il eş başkanları oldu.

Kongrede yeni seçilen başkanlara başarı dileyen Buldan, eşit ve özgür bir gelecek getirmek istediklerini ifade etti.

HAYATINI KAYBEDENLER ANILDI

HDP eş Genel Başkanı Pervin Buldan, şunları kaydetti:

”2 Haziran 1994 tarihinde HDP parti meclis üyesi iken katledilen Sayın Muhsin Melik’in, yol arkadaşımız sayın İbrahim Ayhan’ın, Şenyaşar ailesinin katledilen üyeleri, Suruç katliamında hayatını kaybeden yurttaşlarımız ve bugüne kadar bizimle yol yürüyen ve bu mücadelede ön safhalarda yer alan ve bu mücadeleye birikimi ile yol alan ve ancak şuanda aramızda olmayan bütün arkadaşlarımıza Allahtan rahmet diliyorum hepsini minnet ve şükranla anıyorum.

‘AK PARTİ İLE HDP ANLAŞTI’ İDDİALARI

Son günlerde, son dönemlerde yazılan çizilen ve medyada konuşulan, televizyon programlarında çokça dile getirilen bir şey var. O da, yeni bir çözüm sürecinin başlayıp, başlamama meselesi. AK Parti ile HDP arasında gizli bir anlaşma var mı, yok mu söylemlerinin çokça konuşulduğu bir dönem. Sanki AK Parti ile HDP kapalı kapılar ardında her gün bir araya geliyor, Sayın Öcalan ile bir görüşme yapılıyor ve bu kamuoyundan gizleniyor gibi yansıtılmaya çalışılıyor. Şunu, özellikle ifade etmek isterim; Biz, AK Parti ile hiçbir konuda herhangi bir anlaşma yapmadık, yapmayız. AK Parti ile anlaşma yapanlar bellidir. Milletvekillerimizin dokunulmazlıklarının kaldırılmasında, ellerini havaya kaldıranlar, AK Parti’nin ortaklarıdır. Tezkerelerde AK Parti ile birlikte ‘evet’ oyu kullananlar, AK Parti’nin ortaklarıdır.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.