Halk TV ‘Sözüm Var’ programı moderatörü Şirin Payzın, sosyal medya hesabında 28 Mayıs‘ta gerçekleştirilecek Cumhurbaşkanlığı 2. tur seçimine ilişkin ilginç bir paylaşımda bulundu.

Bu seçimde sandıkların sahipsiz kalmaması gerektiğini, bunun önemli bir mesele olduğunu vurgulayan Payzın,Urfa’da sadece MHP’ye oy çıkan sandık hangisiyse gidin sandığın başında durun çuvalların üstüne oturun.. Kimseyi bulamıyorsanız Milletvekillerinizi gönderin.. Bunun gibi tartışmalı sandıklara özel önem verilmeli.” yorumunu paylaştı.

MUHTARLAR MI OYLARI PAKET EDİYOR?

Ali Taprak adlı bir başka takipçi ise ‘‘Urfa’nın bazı ilçelerinde bir çok köylü şuanda mevsimlik iş için şehir dışındalar. İşte tehlike buralarda, çünkü köy muhtarları bütün oyları kendisi kullanıyor. Köylerin bir çoğunda müşahit sandık görevlisi hak getire . Muhtar alır bütün oyları paket eder. Sizde Ankara‘da izlersiniz” iddiasını gündeme getirdi.

TANAL, OY ÇUVALLARI ÜSTÜNDE UYUMUŞTU

Şirin Payzın’ın paylaşımı akıllara Şanlıurfa’dan CHP Milletvekili seçilen Mahmut Tanal’ın 2019 yerel seçimlerinde oy çuvalları üstünde sabahladığı görüntüleri akıllara getirdi.

PARMAK BOYASININ GERİ GELMESİ LAZIM

Tanal bir süre Urfanatik TV’de katıldığı programda il dışında bulunan mevsimlik tarım işçilerinin kimlikleri alınarak  oy kullanıldığını iddia ederek, seçim sahtekarlıklarının önlenmesi için parmak boyası uygulamasının geri gelmesi gerektiğini, bu konuda YSK’ya yaptıkları başvuruya olumlu yanıt verilmediğini vurgulamıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir