Akçakale Belediyesi’nin eski borcu nedeniyle Atatürk Mahallesi’nde bulunan 820 metrekarelik park icra yoluyla satılmıştı.

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, çocukların ‘Parkımızı isteriz’ videosunu sosyal medyadan paylaştı.  Tanal, ‘Şanlıurfa Akçakale Belediyesi, borcu için Turgut Özal Mahallesi Mehmet Kartal (Sağlık Sokak) Sokak’taki çocuk parkını sattı! Oyun alanları kalmayan çocuklar parklarını geri istiyor. Bu nasıl belediyecilik?’ sorusunu yöneltti.

AKÇAKALE BELEDİYESİ SATIŞI DOĞRULAMIŞTI

Akçakale Belediyesi’nden 17 Mart 2022 günü yapılan açıklamada, Atatürk Mahallesi’nde bulunan 820 metrekarelik parkın, önceki dönemlerden kalan borçlar nedeniyle icra yoluyla satıldığı doğrulanmış ve şöyle denilmişti:

“Park, Akçakale İcra Dairesi 2019/146 esas sayılı icra dosyası ile alacaklı M.E. tarafından ihale yoluyla satılmıştır. Ancak 2019/106 esas sayılı dosyada belediyeden alacaklı olan bir beton firması ilk sırada olduğundan satıştan elde edilen gelir firmanın hesabına aktarılmıştır. Söz konusu beton firmasının Akçakale Belediyesi’nden önceki dönemden kalan 3 milyon 800 bin lira bir gıda firmasının ise 2 milyon 200 bin TL alacağı bulunmaktadır. Konuya ilişkin belge ve bilgiler mahalle muhtarıyla paylaşılmıştır. Kamuoyuna duyurulur.”

 

790250

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.