2023 Yılı İslam Dünyası Turizm Başkenti Üst Kurul Toplantısı ve Değerlendirme toplantısı Vali Salih Ayhan Başkanlığında yapıldı

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, İlçe Belediye Başkanları ve vekilleri ile ilgili kurum yetkililerinin katıldığı toplantıda, 2023 yılında ilimizde turizm adına gerçekleştirilecek faaliyetler, görev ve yetki alanları belirlendi; yapılacak olan çalışmalara ilişkin yol haritası çıkarıldı.

2023’e Hazırlanıyoruz

Vali Ayhan, İlimizi İslam Dünyası Turizm Başkenti unvanı ile 2023’e hazırlarken, tüm paydaşlarla birlikte çalışmaları eksiksiz yapmaları gerektiğini söyledi.  Sorumluluklarının büyük olduğunu vurgulayan Vali Ayhan, İş birliği içinde her kurum üzerine düşeni en iyi şekilde yapması gerektiğini vurguladı.

Üst kurul toplantısı süresince hem belediye hem de ilgili kurumlarımızın konu ile ilgili yaptığı hazırlıklar hakkında sunumlar yapıldı. Görüş alışverişinde bulunularak, genel çerçeve belirlendi.

Somut adımları Ocak ayında atacağız 

Toplantıda konuşan Vali Ayhan, genel çerçeveyi belirlediklerini, gerek yerel, gerek ulusal ve uluslararası boyutuyla ilimizi 2023 yılında yapacakları çalışmalarla en iyi şekilde tanıtacaklarını dile getirdi. Vali Ayhan, şu değerlendirmeyi yaptı:

İlimizin imkân ve kabiliyetini birlikte değerlendirerek neler yapabileceğimizi ortaya koyduk. 5-6 aylık bir çalışma sonucunda, Ocak ayında somut adımlarımızı atarak startımızı veriyoruz. Ve her ay düzenli olarak çalışmalar yaparak, bu atmosferi canlı tutmaya ve daha da geliştirmeye çalışacağız.

2023 Urfa açısından hareketli ve bereketli olacak. Kurumlarımızda dinamik bir şekilde çalışacak. Özellikle turizm sektöründe çalışanlar kendilerini sınamış ve eksikliklerini görmüş olacak. Bizim ortak paydamız Urfa. Dolayısıyla hem belediyelerimiz hem de kurumlarımızın bu süreçte fedakârca çalışacaklarına inanıyorum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir