Şanlıurfa Büyükşehir  Belediye Meclisi yılın son toplantısında, Haliliye Belediye binası önündeki köprülü kavşağa Hazine ve Maliye Bakanı  Nureddin Nebati isminin verilmesi yönündeki teklifi oy çokluğuyla kabul etti.

Toplantıda söz alan HDP Meclis Üyesi Cahide Udum, bu kararı doğru bulmadıklarını söyledi: Udum: ”Onun döneminde insanlar faturalarını ödeyemiyor. Okula aç giden öğrencilerden mi, kirasını ödeyemeyen vatandaşlardan mı bahsedelim yoksa enflasyon altında  ezilen insanlardan mı bahsedelim. Daha geçen gün mikrofon uzatılan bir amcamızın ağlayarak geçinemiyorum dediği durumdan mı bahsedelim” ifadesini kullandı.

15 TEMMUZ İSMİ RESMİYETTE YOKTU

Büyükşehir Belediye Meclis Başkan Vekili Ahmet Kaytan bu görüşe karşı çıkarak,  Urfalı bir ismin Maliye Bakanı olarak görev yapmasının önemli olduğunu vurguladı.  Kaytan, ‘Biz resmi evrakları, belgeleri inceledik resmiyette 15 Temmuz Köprülü Kavşağı ve Demokrasi Köprü Kavşağı isimleri gözükmüyor. Yani dolaysıyla bu bağlamda Sayın bakanımız Nureddin Nebati’nin Köprülü Kavşağa isminin verilmesi Urfa için özelde bir kayıp değil bir kazançtır. Bakanımız işadamlarının Urfa‘ya yatırım yapmalarını sağlamakla kalmıyor, eğitim yuvaları inşa etmelerini talep ediyor ve yönlendiriyor” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir