Faruk DEVECİ


Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ekipleri öğrencilere yönelik trafik eğitimleri sürdürüyor.

“Çocukların Sosyal Gelişimi Projesi” kapsamında Eyyübiye Nene Hatun Anaokulu öğrencileri genel güvenlik kuralları, Covid-19 tedbirleri ve temel trafik kuralları hakkında bilgilendirildi. ‘Kanka Polis’in katıldığı etkinlikte keyifli anlar yaşayan öğrencilere çeşitli hediyeler dağıtıldı.

Yayaların trafikte uyması gereken kurallar, yaya ve okul geçitlerinin nasıl kullanılacağı ve trafik ışıkları hakkında bilgiler veren Toplum polisleri, teknoloji bağımlılığı, tanımadıkları kişilere kapı açmamaları, yanıcı ve kesici maddelerle oynamamaları gerektiğini konusunda öğrencileri uyardı.

Toplum Destekli Polislik Şubesi görevlileri, geleceğin teminatı olana çocukların polisler ile olan iletişimini artırmayı amaçladıklarına dikkat çekerek, “Çocuklara polis sevgisini ve doğru davranışları öğretmeyi hedefliyoruz. Çocuklar için hayati önem arz eden kişisel güvenliklerini sağlama, olaylar karşısında yapmaları gerekenler ve trafik kurallarını öğretiyoruz. Çocuklarımızın her türlü kötülükten korunmalarına yardımcı olacağız. Eğlenirken öğrenmelerini sağlıyoruz. Bu tür etkinliklerimiz devam edecektir” dediler.