Şanlıurfa CHP Milletvekili Adayı Müslüm Akalın, CHP’nin gençlere yönelik hazırlanan “Bedava Kart” projesini anlattı.

Türkiye’nin genç nüfusu %30’unu 15-24 yaş aralığındaki gençler oluşturuyor. Bu nedenle, gençlerin kültürel etkinliklere erişimi ve yaygınlaştırılması oldukça önemlidir. Ekonomik yetersizlikler, gençlerin kültürel etkinliklere katılımını kısıtlamaktadır. Bilet fiyatları, ulaşım masrafları ve diğer ek giderler, gençlerin bu etkinliklere katılımını azaltabilmektedir.

Şanlıurfa CHP Milletvekili Adayı Müslüm Akalın, Millet İttifakı’nın iktidara gelmesi durumunda, gençlerin kültür ve sanat etkinliklerine erişimlerini kolaylaştırmak için “Bedava Kart” vereceğini açıkladı. Bu kart sayesinde gençler, tiyatro, sinema, müze gibi kültürel etkinliklere ücretsiz olarak erişebilecekler.

Akalın, konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Türkiye genç nüfusu oldukça yüksek bir orana sahip, Şanlıurfa’da Türkiye’nin en genç nüfusuna sahip. Sormamız gereken soru; bu gençleri nasıl geleceğe hazırlayacağız? Gençlerin sosyal hayatta çeşitli etkinliklerden mahrum bir şekilde yetişmesi, gelecekte onların sosyal yapı içerisindeki birey bilincini zayıflatacaktır. Dolayısıyla bizler kültür ve sanat hizmetlerini ücretsiz olarak sunmak suretiyle onları kültürel hayatın içerisine çekmek arzusundayız. Gençler 25 yaşına kadar kültürel etkinliklerden ücretsiz olarak yararlanmaları için onlara “Bedava Kart” verilecek” dedi.

Proje kapsamında, gençler 25 yaşına kadar kültürel etkinliklerden ücretsiz olarak yararlanacaklar. Bu kart sayesinde gençler, tiyatro, sinema, müze gibi kültürel etkinliklere kolayca erişebilecek ve bu etkinliklerin hayatlarına katkı sağlamasına olanak tanıyacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir