Suruç’ta, 14 Haziran 2018 günü çıkan silahlı kavgada hayatını kaybeden Hacı Esvet ile oğulları Celal ve Adil Şenyaşar, mezarları başında anıldı.

Demokratik Bölgeler Partisi Eş Genel Başkanı Saliha Aydeniz ile HDP’li milletvekillerinin de yer aldığı grup ile polis arasında mezarlığa girişte kısa süreli gerginlik yaşandı.

HERKES İÇİN ADALET İSTİYORUM’

Emine Şenyaşar, 4 yıldır anma yapmadıklarını, taziye kuramadıklarını belirterek, ‘Fadıl’ım bırakılsın, adalet gelsin, o zaman taziye kuracağız. Ben herkes için adalet istiyorum. Adalet yerini bulsun. 3 kişi öldürdüler, Oğlumu serbest bıraksınlar. Dört yıl bitti beşinci yılına giriyor. Bu zulüm artık son bulsun. Çocuklarımı öldürenler yakalansın. Neden yakalanmıyorlar? Hastanede doktorların gözü önünde insan öldürülmez” şekline konuştu.

Aile, sosyal medya hesaplarından; #AdaletİcinUrfadayiz etiketiyle “Ahlak; kimden gelirse gelsin haksızlığa karşı çıkmak, kim olursa olsun hak arayana destek olmaktır” mesajı paylaştı.

KILIÇDAROĞLU DA DEĞİNDİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TBMM grubu konuşmasında, Şenyaşar ailesinin Adalet arayışına da değindi. Kılıçdaroğlu, “Bu ülkenin adaletsizliğe tahammülü yok artık” “Vatandaşın hakkını, hukukunu savunmak suç olmaya başladı” “Şenyaşar ailesinin hakkını, hukukunu savunmak suç olmaya başladı. Olay bir Parti olayını aştı. Olay artık Türkiye meselesidir.” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.